proservice szczecin

ROBOTY KOSZĄCE
Szczecin / Police i okolice

roboty koszące

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem najlepszych robotów koszących w Polsce. W naszym portfolio znajdują się kosiarki automatyczne Robomow, Stiga Autoclip, Ambrogio, NAC, Gardena, Techline oraz Bosch. Nasi specjaliści pomogą wybrać, zainstalować i skonfigurować robota, który będzie najlepszy dla Twojego ogrodu.

roboty Ambrogio
roboty Honda Miimo
roboty Robomow
roboty NAC
roboty Bosch
roboty Gardena
roboty Stiga Autoclip
roboty NAC

Pomagamy w doborze, instalujemy roboty koszące w Szczecinie, Policach i okolicach. Po ustaleniu możemy dojechać do dowolnego miejsca w Polsce. Zajmujemy się również serwisem, przeglądami oraz zimowaniem robotów w specjalnych warunkach w magazynie w Szczecinie.

Lepsza alternatywa dla kosiarek

Dbanie o ogród za pomocą zwykłej kosiarki ręcznej czy samobieżnej wymaga ogromnych nakładów czasu i wysiłku zwłaszcza w okresie letnim kiedy wzrost trawy jest wyjątkowo intensywny. Automatyczny robot koszący jest idealnym rozwiązaniem tego problemu oszczędzając czas, wysiłek i pieniądze. Po jego uruchomieniu trawa w Twoim ogrodzie zawsze będzie w najlepszej formie niezależnie od pogody czy pory dnia. Dzięki wyjątkowo cichej pracy automatyczna kosiarka może pracować również w nocy nie zakłócając snu domowników. Odpowiedni harmonogram pracy możesz sam ustawić w łatwy sposób korzystając z panelu sterowania czy zdalnej aplikacji (dotyczy wybranych modeli).

automatyczne kosiarki Robomow Szczecin

Wielkość nie ma znaczenia

automatyczne kosiarki do każdego trawnika Szczecin

Automatyczne kosiarki to wyjątkowo wydajne urządzenia pozwalające dbać o każdy trawnik. Niezależnie od tego czy jest to niewielki przydomowy ogród czy rozległe pole golfowe. Roboty koszące jakie posiadamy w ofercie mają maksymalne zakresy koszenia od 200 do nawet 30000m². Potrafią skutecznie kosić trawniki których nachylenie wynosi nawet 55%. Niezależnie od wielkości i stopnia skomplikowania Twojego trawnika nasi specjaliści z biura w Szczecinie pomogą Ci dobrać automatycznego robota koszącego odpowiedniego dla Twoich potrzeb.


Ekologiczny trawnik

Automatyczne roboty koszące dzięki wysokiej częstotliwości i dokładności koszenia pozostawiają po sobie jedynie niewielkie ścinki skoszonej trawy. Taki zabieg nazywa się mulczowaniem. Pozostawiony przez robota pokos służy za naturalny, ekologiczny nawóz znacznie poprawiający kondycję trawnika i jego odporność na choroby. Cienka warstwa skoszonej trawy powstała w wyniku mulczowania zapobiega nadmiernemu parowaniu wody. Dzięki temu można ograniczyć częstotliwość podlewania trawnika.

Kosiarki automatyczne są napędzane przez energooszczędne elektryczne silniki nie wytwarzające żadnych spalin. Dodatkowo zużywają podczas pracy ilości energii porównywalne do włączonej żarówki. Zaawansowane modele wyposażone są w czujniki skoszonej trawy wstrzymujące ostrza w miejscach już skoszonych poprawiając tym samym wydajność. Akumulatory dostępnych w naszej ofercie kosiarek mają pojemność od 1800 do 60000 mAh pozwalając na długi czas nieprzerwanej pracy. W przypadku rozładowania się baterii robot niezwłocznie wraca do swojej stacji dokującej w celu naładowania akumulatora.

automatyczne kosiarki Stiga Szczecin
roboty koszące Gardena Szczecin
roboty koszące Robomow Szczecin

Prosta obsługa i konserwacja

Dzięki zastosowaniu czytelnych, intuicyjnych paneli sterujących odpowiednie zaprogramowanie każdego robota jest wyjątkowo szybkie i proste. Możemy za ich pomocą w wygodny sposób dobierać optymalną wysokość trawy, częstotliwość i porę koszenia a także ustawiać bardziej zaawansowane harmonogramy pracy. Panel sterowania jest chroniony przed dostępem osób nieupoważnionych za pomocą kodu pin. Kosiarki łatwo można również zabezpieczyć przed dziećmi za pomocą odpowiedniej blokady. Modułowa konstrukcja każdego robota pozwala na łatwą naprawę i wymianę ostrzy lub innych części. Niektóre modele jak na przykład Honda Miimo HRM 3000 mogą wysyłać raporty błędów do serwisu za pomocą sieci 3G lub WiFi.

roboty koszące Honda Szczecin

Skuteczne sensory

Wydajną, dokładną i bezpieczną pracę każdego robota koszącego zapewnia szereg zainstalowanych sensorów. Najważniejszy z nich to sensor wykrywania przeszkód dzięki któremu robot skutecznie wykrywa i omija takie przeszkody jak meble ogrodowe, drzewka, ścieżki, oczka wodne czy klomby kwiatowe. Poruszający się w obrębie koszonego trawnika ludzie i zwierzęta są również całkowicie bezpieczni. Z kolei sensory podniesienia i przechylenia odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa dzięki zatrzymaniu ostrza urządzenia w ułamku sekund. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są również w czujniki wykrywania deszczu, żyroskopy, elektroniczne kompasy, systemy GPS, czujniki nacisku i obciążenia noży.

roboty koszące Robomow Szczecin
roboty koszące Stiga Szczecin
roboty koszące Ambrogio Szczecin
roboty koszące Gardena Szczecin

Idealna wysokość trawy

Używając automatycznego robota koszącego sam możesz ustawić wysokość trawy która najbardziej Ci odpowiada. Dostępne w naszej ofercie roboty posiadają regulację od 15 do 80 mm wysokości. Z wysoką trawą doskonale radzą sobie roboty marki Robomow wyposażone w ostrze wystające poza obręb koszenia. Dzięki temu potrafią również wyjątkowo dokładnie przycinać krawędzie trawnika. Dzięki codziennemu dokładnemu koszeniu trawy ścinki są bardzo małe i nie trzeba ich zbierać. Pozostając na ziemi pomagają w całkowicie naturalny sposób użyĹşnić trawnik. Regularne ścinanie trawnika przez robota koszącego pozwala również na skuteczną walkę z mchem.

roboty koszące Honda Szczecin

Antyalergiczny

Wiosna i lato to dla osób z alergią na trawę wyjątkowo ciężki okres. Automatyczny robot koszący jest skutecznym sposobem na walkę z alergią. Codzienne koszenie trawy pozwala zmniejszyć jej ścinki do niewielkich rozmiarów tym samym całkowicie ograniczając możliwość kontaktu z nimi. Dzięki utrzymywaniu krótkiej trawy jej alergeny nie przedostają się do powietrza co pozytywnie wpływa na jego jakość.

PROSERVICE
ul. Orzechowa 2, 72-010 Przęsocin